Gjikokaj në formë, shënon shtatë gola dhe shpallet më e mira

Hendboll

Gjikokaj në formë, shënon shtatë gola dhe shpallet më e mira

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 12:18
Gjikokaj në formë, shënon shtatë gola dhe shpallet më e mira

Forma e lojtareve të Kombëtares së Kosovës po shkon duke u ngritur para ndeshjeve të rëndësishme me Ishujt Faroe.

Në Norvegji, Mirela Gjikokaj ka shkëlqyer në fundjavë.

Ajo u shpall më e mira e ndeshjes në të cilin Follo HK barazoi 28:28 me Haslumin.

Gjikokaj ndeshjen e mbylli me shtatë gola të shënuar, ndërsa kishte efikasitet të lartë.

Për më tepër Gjikokaj i kishte edhe nëntë asistime. Ka kohë që ajo shquhet edhe me asistime. Mirela Gjikokaj është prej lojtareve kryesore të Kosovës. Ajo me Follon luan në kategorinë e dytë norvegjeze.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat