Beqiri e Krasniqi drejtuan dy ndeshje në Slloveni

Hendboll

Beqiri e Krasniqi drejtuan dy ndeshje në Slloveni

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 12:19
Beqiri e Krasniqi drejtuan dy ndeshje në Slloveni

Çifti i gjyqtarëve të hendbollit, Eshref Beqiri – Ilir Krasniqi, ka drejtuar dy ndeshje evropiane në fundjavë.

Dyshja vushtrriase ishte e deleguar nga EHF-ja për të drejtuar dy ndeshjet e raundit të parë të Kupës Evropiane mes Maccabi Rishon Lezion (Izrael) dhe RK Slovenj Gradec (Slloveni).

Të dy ndeshjet u luajtën në Slovenj Gradec të Sllovenisë. Ndeshjen e parë e fitoi skuadra izraelite me rezultat 31:27.

Të dielën, skuadra sllovene fitoi me 38:32 dhe kështu avancoi në raundin e dytë të Kupës Evropiane për hendbollistë. EHF-ja tashmë rregullisht delegon gjyqtarët kosovarë për ndeshje të kupave evropiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat