Cilat janë arsyet që kreu i FHK-së, u takua me kryetarin e Istogut? 

Hendboll

Cilat janë arsyet që kreu i FHK-së, u takua me kryetarin e Istogut? 

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 18:25
Takim kokë me kokë

Kryetari i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini, së bashku me sekretarin e përgjithshëm Izet Gjinovcin dhe anëtarin e Bordit të FHK-së, për një arsye sot morën rrugën për në qytetin e Istogut.

Ata takuan kryetarin e komunës së Istogut, Ilir Ferati.   

“Kryetari Komunës Ilir Ferati priti sot gjatë ditës në zyrën e tij Kryetarin e FHK-së, Eugen Saraçini, Izet Gjinovci sekretar gjeneral, Edi Kolgeci anëtar i bordit, dhe trajnerin e KHF Istogut, Faruk Shalën. Me këtë rast Kryetari Ferati i uroj mirë se ardhje dhe e përgëzoi kryetarin Saraçini dhe stafin për kujdesin që po i japin Hendbollit në përgjithësi e sidomos atij të Istogut.

Në këtë takim u diskutua rreth parapërgatitjeve të eventeve sportive të Hendbollit që priten të mbahen në Komunën e Istogut, saktësisht Kryetari u njoftua për organizimin e dy ndeshjeve kualifikuese për kampionat botëror të kombëtares se Kosovës në Hendboll për Femra të cilat Kombëtarja e Kosovës do ti zhvillojë kundër Ishujve Faroe në nëntor të këtij viti në Palestrën e Qytetit në Istog.

Kryetari Ferati falënderoj për vizitën delegacionin e Federatës së Hendbollit të Femrave dhe premtoj se Hendbolli dhe Sporti në përgjithësi do të ketë përkrahje të madhe nga ne duke u nisur nga tash që është bërë edhe ngritja e buxhetit për Kulturë, Rini dhe Sport ne 100%”, njofton faqja e KK Istogut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat