Liga e Parë e hendbollisteve fillon me ndeshje interesante

Hendboll

Liga e Parë e hendbollisteve fillon me ndeshje interesante

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 20:53
Liga e Parë

Të martën është tërhequr shorti për edicionin 2022/2023 në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Kampionati i ri në këtë nivel garash fillon më 1 tetor, ndërsa që në nismë janë disa ndeshje interesante.

KHF Prizreni e pret Trepçën, ndërsa në Gjilan takohen Drita e KEK-u.

Skuadra tjetër prizrenase, CLICK, e pret Ulpianën, ndërsa Vjosa – Deçani është ndeshja tjetër e javës së parë. Llapusha në xhiron e parë është e lirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat