Lajm i hidhur, vdes papritur trajneri i skuadrës së njohur në Kosovë 

Hendboll

Lajm i hidhur, vdes papritur trajneri i skuadrës së njohur në Kosovë 

Nga: Kemajl Goca Më: 24 shtator 2022 Në ora: 12:58
Lajm i hidhur, vdes trajneri i skuadrës së njohur në Kosovë 

Një lajm i hidhur ka tronditur sportin e Maqedoninë e Veriut.  

Hendbolli është tronditur, trajneri i njohur maqedonas Andon Boshkovski ka ndërruar jetë mbrëmë në moshën 47-vjeçare.

Andon Boshkovski deri në momentin e vdekjes ka qenë kryetrajner i skuadrës së njohur të hendbollit Vushtrria.

Vdekja e tij ka tronditur edhe vet klubin vushtrrias.

"Boshkovski ka lindur më 5 tetor të vitit 1974. Si lojtar ka luajtur për Rabotniçkin dhe për përfaqësuesen (kadet) e Maqedonisë para se ta mbyllte karrierën e tij si lojtar në moshë të re për shkak të një dëmtimi në krah.

Ka punuar si trajner në Metalurg, Vardar, Strugë, Golden Art, Radovish. Angazhimi i tij i fundit ka qenë në Kosovë. Ai ka qenë edhe pjesë e stafit profesional të përfaqësueses së Maqedonisë në hendboll, ku ka punuar në periudhën nga viti 2008 deri në vitin 2013", njofton mediumi maqedon "Ekipa.mk" 

Vushtrria është anëtar i elitës së hendbollit të Kosovës, e cila në hapje u mposht me rezultat 29:27 nga Kastrioti i Ferizajt, në ndeshjen që u zhvllua në Kaçanik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat