KH Vushtrria: Trajneri do të mbahet në mend përjetë në historinë e klubit 

Hendboll

KH Vushtrria: Trajneri do të mbahet në mend përjetë në historinë e klubit 

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 13:43
Boshkovski

Klubi i hendbollit Vushtrria është i tronditur me vdekjen e papritur të trajnerit të tyre, Andon Boshkovski.

Ata përmes një komunikate i shprehin ngushëllime komunitetit të hendbollit. 

“Dje me datë 23 shtator, ka ndërruar jetë trajneri ynë Andon Boshkovski. 

Trajneri filloj punën me 17 shkurt, dhe prej asaj periudhe ne u shpallëm kampion të ligës së parë si dhe bashkë krijuam një ekip kompetitiv për vendet e para në Superligë.

Trajneri do të mbahet në mend përjetë në historinë e klubit, stafit si dhe lojtarëve të klubit tonë!”, shkruan në faqen e KH Vushtrria.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat