Të hënën grumbullohen Kombëtaret U20 dhe U18, listat

Hendboll

Të hënën grumbullohen Kombëtaret U20 dhe U18, listat

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 23:41
Të hënën grumbullohen Kombëtaret U20 dhe U18

Të hënën hendbollistët e rinjë të Kombëtareve të Kosovës nisin grumbullimin në prag të paraqitjes në IHF Trophy për zonën e Evropës.

Trajneri i Kombëtares U20, Arben Muqolli, dhe ai i Kombëtares U18, Verim Zherka, kanë shpallur listën e lojtarëve në të cilët llogaritin për kampionatin që mbahet prej 10 deri më 16 tetor në Prishtinë.
IHF Trophy për Evropë mbahet si për grupmoshën U20 ashtu edhe për grupmoshën U18. Për të dy grupmoshat ekziston mundësia e kualifikimit në Botëror.

Muqolli dhe Zherka me ndihmësit e tyre do të shfrytëzojnë grumbullimet për përgatitje sa më të mirë të lojtarëve për ngjarjen e rëndësishme.

Grumbullimi bëhet në Gjakovë prej orës 11:30. Menjëherë prej orës 12:00, lojtarët e Kombëtares U18 i nënshtrohen testimit përzgjedhës. Përzgjedhja do të bëhet pas disa seancave stërvitore.
Kryesisht janë ftuar lojtarë që ishin në Evropianët e këtyre dy grupmoshave, mbajtur në verë.

Lista U18

 

Altin Caca jKH Besa Famgas

Jon Çoçaj KH Prishtina

Ermal Mehmeti KH Besa Famgas

Sadri Dragaj KH Trepça

Enes Idrizi LHCCotbus

Luigj Kolaj KH Vëllaznimi

Gent Bajramaj KH Deçani

Drin Radoniq iKH Besa Famgas

Labinot Kerleshi KH Vëllaznimi

Erion Hoxha KH Vëllaznimi

Eriol Dautaj KH Deçani

Elton Gashi KH Kastrioti

Elion Goçi KH Prishtina

Agon Bytyqi KH Kastrioti

Andi Rexhahmetaj KH Deçani

Flodi Kamberi KH Vëllaznimi

Ardrin Dobraj KH Deçani

Elton Hysenaj KH Deçani

Granit Kadiri KH Rahoveci

Etnik Bajoku KH Llapi

Olt Kabashi KH Besa Famgas

Edonis Hajra KH Besa Famgas

Olti Hoti KH Rahoveci

Dijar Idrizi KH Besa Famgas

Olsi Mulaj KH Besa Famgas

Amar Muqolli KH Besa Famgas

Erijon Bajram iKH Prishtina

Lista U20

Jon Vokshi KH Besa Famgas

Ardin Berisha BSV Bern (SUI)

Ajdin Gashi RK Bosna Tesanja Seniori (BIH)

Altin Mani KH Llapi

Amir Fazliu KH Vushtrria

Hekuran Ramadani KH Prishtina

Eris Brahushi KH Vëllaznimi

Betim Idrizi KH Vëllaznimi

Menot Pozhegu KH Vëllaznimi

Arjanit Hyseni KH Vushtrria

Ermir Smaka KH Trepça

Emre Karabeg KH Prishtina

Egzon Vuçiterrna KH Vushtrria

Fatlum Hasani KH Llapi

Erdon Jahiu KH Drita

Ermir Januzi KH Trepça

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat