Prishtina fiton derbin me Vushtrrinë, Besa dhe Kastrioti - bindshëm

Hendboll

Prishtina fiton derbin me Vushtrrinë, Besa dhe Kastrioti - bindshëm

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 21:40
Prishtina

Ndeshja mes Prishtinës dhe Vushtrrisë e ka arsyetuar epitetin e derbit të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në hendboll. Në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë u zhvillua ndeshje e fortë dhe interesante.

Pas pjesës së parë të barabartë, në pjesën e dytë më shumë shfaqi Prishtina që fitoi në fund me rezultat 36:30. Për Prishtinën ishte fitorja e dytë nga po aq ndeshje.

Vushtrria ka pësuar humbjen e tretë, por në të tri ndeshjet ka shfaqur lojë të mirë dhe ka dëshmuar se do të jetë skuadër serioze në Superligë.

Të shtunën u luajtën edhe dy ndeshje tjera të javës së tretë.

Kampionia aktuale, Besa Famgas ka fituar në “Mizahir Isma” ndaj Rahovecit me rezultat 41:28. Besa shënoi fitoren e tretë, ndërsa Rahoveci pësoi humbjen e parë.

Në Ferizaj, Kastrioti nuk ka lejuar befasi ndaj Deçanit duke fituar me rezultat 36:18. Me ndeshjen e së dielës, Trepça – Vëllaznimi, përfundon xhiroja e tretë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat