Kush është Erika Zeneli që luan për Greqinë?

Hendboll

Kush është Erika Zeneli që luan për Greqinë?

Nga: K.G.. Më: 11 nëntor 2022 Në ora: 19:10
Erika Zeneli dhe Faruk Shala

Në shtetet e ndryshme luajnë me sukses sportistet shqiptare, sidomos në hendboll. 

Ndër to është edhe hendbollistja Erika Zeneli, e cila luan për kombëtaren e Greqisë.   

Faruk Shala, ndihmëstrajner i kombëtares së Kosovës dhe trajner i kampiones së Istogut, ka thënë disa fjalë për Erikën.

“Erika Zeneli hendbolliste e suksesshme shqiptare.

Hendbolli është sport i shqiptarëve ku do nëpër botë njofton djem dhe vajza të suksesshme në këtë sport, njëra ndër to është edhe Erika Zeneli vajza me prejardhje nga qyteti i Laçit në Shqipëri që me familje si 1 - vjeçare ka emigruar ne Greqi si shumë familje tjera shqiptare kudo nëpër botë, ajo është një hendbolliste e shkëlqyeshme dhe një vajze shembullore.

Është kampione dhe fituese e kupës së Greqisë me skuadrën më të mirë PAOK, që paraqitet në kupën evropiane EHF Cup, dhe me kombëtaren e Greqisë ka kaluar raundin e parë kualifikues për Kampionat Botëror 2023.

Është kënaqësi e veçantë të jesh në mesin e hendbollisteve shqiptare të suksesshme definitivisht sporti i hendbollit është ai që i përgjigjet gjenetikes së shqiptarëve”, ka shkruar Shala në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat