Besa Famgas përcillet në hap nga Prishtina! Rahoveci larg pritshmërive 

Hendboll

Besa Famgas përcillet në hap nga Prishtina! Rahoveci larg pritshmërive 

Nga: K. Goca Më: 16 nëntor 2022 Në ora: 16:25
Besa Famgas

Besa Famgas e Pejës kryeson renditjen me 12 pikë, me 6 fitore rresht por ka një takim me pak të luajtur në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).

Pejanët po e dominojnë elitën pa problem dhe deri me tani nuk kanë ndonjë rival të denjë. 

Prishtina është në pozitën e dytë me 12 pikë dhe e përcjellin në hap kampionin në fuqi.

Trepça renditet në vend të tretë me 10 pikë dhe ka një shkëputje 4 pikëshe nga Kastrioti dhe Vëllaznimi.  

Rahoveci është larg pritshmërive ani pse ka një takim me pak, ka 2 fitore e 4 humbje, është bilanc katastrofë kur kihet parasysh edhe përforcimet që kanë bërë në edicionin vjeshtor. 

Renditja pas javës së 7-të

1. Besa Famgas        6    6    0    0    +85    12
2. Prishtina        7    6    0    1    +51    12
3. Trepça            7    5    0    2    +40    10
4. Kastrioti        6    3    0    3    +1    6
5. Vëllaznimi        6    3    0    3    -9    6
6. Rahoveci        6    2    0    4    +11    4
7. Vushtrria        6    2    0    4    +4    4
8. Deçani            7    2    0    5    -42    4
9. Llapi            7    0    0    7    -141    0

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat