Dy ndeshje interesante të mërkurën

Hendboll

Dy ndeshje interesante të mërkurën

Më: 22 nëntor 2022 Në ora: 23:13
Dy ndeshje interesante të mërkurën

Të mërkurën luhen dy ndeshje interesante në kuadër të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Bëhet fjalë për ndeshje të mbetura për shkak të angazhimeve të Besa Famgasit dhe Rahovecit në gara evropiane.

Kampionia në fuqi dhe liderja e klasifikimit, Besa, është mysafire e Vushtrrisë. Kjo ndeshje luhet prej orës 19:00 dhe i takon xhiros së shtatë.

Besa natyrisht llogarit në fitore të re, ndërsa vushtrriasit pas ndeshjes së fortë me Trepçën, do të tentojnë të shfaqin një tjetër lojë të mirë.

Ndeshja Kastrioti – Rahoveci i takon javës së gjashtë. Luhet prej orës 18:00 në Ferizaj.

Cilësia e këtyre dy skuadrave vlerësohet e përafërt, kështu që me të drejtë pritet ndeshje e fortë dhe interesante deri në fund.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat