Kastrioti befason të gjithë, kampion vjeshtor

Hendboll

Kastrioti befason të gjithë, kampion vjeshtor

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 20:09
Kastrioti

Në vjeshtë garë të fortë kanë zhvilluar edhe hendbollistet e grupmoshës së kadeteve.

Dhe gara për titull vazhdon në stinorin pranveror, ndërsa do të jetë intertesante dhe dramatike deri në fund.

Tri skuadra kanë bilanc prej shtatë fitore e dy humbje. I pari është Kastrioti me 14 pikë, sa i kanë edhe Shqiponja e Ferizaj.

Menjëherë prapa tyre qëndrojnë Prishtina e Vushtrria.

Të shtunën, në kuadër të xhiros së nëntë, Kastrioti fitoi 22:21 ndaj Prishtinës.

Kurse Ferizaj e mposhti Shqiponjën me rezultat 31:20.

Kadetet i zhvillojnë ndeshjet para lojtareve seniore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat