Vashat që po e bëjnë krenare Kosovën në krye me Leonora Demajn

Hendboll

Vashat që po e bëjnë krenare Kosovën në krye me Leonora Demajn

Nga: K. Goca Më: 31 dhjetor 2022 Në ora: 15:13
Kosova

Kombëtarja e Kosovës është më e mira për nga sportet kolektive në Kosovë dhe treguesi më i mirë janë edhe rezultatet e arritura në kualifikuese.

Jo me kaq, në radhët e tyre është edhe kapitenja Leonora Demaj (Vendsyssel), që po e bën diferencën! 

Leonora luan me sukses në elitën e hendbollit në Danimarkë. 

Image

Demaj

Kombëtarja e Kosovës në hendboll në konkurrencën e femrave ka eliminuar Ishujt Faroe, ndeshjen e parë e ka fituar me 27:24, ndërsa të dytën e humbi me 29:28 dhe kualifikohet në fazën e dytë të Kampionatit Botëror 2023.

Kosova luan me Poloninë për një vend në Botëror. 

Kjo është meritë e madhe edhe e selektorit Agron Shabani. Një notë dhjetëshe e meriton edhe qyteti i Istogut, ku në palestër ishin mi 2 mijë shikues në përballjen Kosova – Ishujt Faroe.

Leonora Demaj ka udhëhequr Kosovën drejt suksesit të madh, e cila ka shënuar 20 gola në dy ndeshje dhe ishte golashënuesja më e mirë e kësaj faze.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat