Argjentina i jep leksion Maqedonisë së Veriut

Hendboll

Argjentina i jep leksion Maqedonisë së Veriut

Nga: K. G. Më: 17 janar 2023 Në ora: 22:17
Argjentina i jep leksion Maqedonisë

Maqedonia e Veriut është eliminuar nga Kampionati Botëror në hendboll (pas fazës së grupeve). 

Maqedonasit pësuan humbje me rezultat 35:26 nga Argjentina.

Kjo ishte një përballje direkte për të kaluar në fazën tjetër.

Argjentina gjatë gjithë ndeshjes ishte më e mirë, mbrojtje të fortë dhe portierë të mirë.

Në anën tjetër, maqedonasit nuk patën asgjë nga kjo dhe bien nga lufta për çerekfinale me tri disfata. Diego Simonet shënoi tetë gola për Argjentinën, ndërsa Filip Taleski pesë për maqedonasit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat