Istogaset me tjetër fitore bindëse

Hendboll

Istogaset me tjetër fitore bindëse

Më: 19 mars 2023 Në ora: 23:24
Pamje nga një ndeshje

Istogu nuk ka të ndalur në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).

Të dielën, Istogu fitoi ndaj Ferizajt me rezultat 39:24, në ndeshjen e fundit të xhiros së 13-të të kampionatit të Kosovës.

Istogaset nisën herët shkëputjen në rezultat, ndërsa fitorja e tyre nuk është rrezikuar asnjëherë.

Tina Hetemi u shqua me 11 gola, ndërsa tetë i kishte Arlinda Dinarica.

Te Ferizaj, Elsa Kongjeli i shënoi tetë gola, ndërsa gjashtë i kishte Meri Koneski. Istogu ka fituar 13 ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 26 pikë. Ferizaj është i treti me 19 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat