Faruk Shala në krye të Shoqatës së Trajnerëve

Hendboll

Faruk Shala në krye të Shoqatës së Trajnerëve

Më: 21 mars 2023 Në ora: 21:17
Faruk Shala

Të martën është mbajtur Kuvendi i Punës dhe Kuvendi Zgjedhor i Shoqatës së Trajnerëve të Hendbollit të Kosovës.

Në rend të ditës ishte miratimi i raportit financiar, miratimi i raportit të punës dhe zgjedhja e kryetarit dhe këshillit drejtues të shoqatës.

Leonard Cula ka udhëhequr shoqatën për dy mandate, përkatësisht për tetë vjet, dhe mandati i tij ka përfunduar.
Në mënyrë unanime janë miratuar raporti i punës dhe raporti financiar.

Po me vendim unanim, kryetar i ri i Shoqatës së Trajnerëve të Hendbollit të Kosovës është zgjedhur Faruk Shala.

Shala vlerësohet meritor që Istogu është shndërruar në qendër të rëndësishme të hendbollit, sidomos për vajza.

Ai është kryetrajner i KHF Istogut, me të cilën skuadër ka disa vjet që po fiton trofetë e hendbollit.

Po ashtu është trajner në Kombëtaren A të Kosovës (femrat). Faruk Shala është edhe mësimdhënës i Edukatës Fizike.

Kryetari i shoqatës së trajnerëve është edhe anëtar i Bordit të FHK-së.

Këshillin drejtues të shoqatës e përbëjnë edhe Besim Shala, Flamur Salihu, Valbona Hasani – Arifi, Salajdin Krasniqi e Leonard Cula. Këshilli Mbikëqyrës i shoqatës përbëhet nga Taib Kabashi, Mahmut Sadiku e Aziz Zeqa.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat