Sahiti jep dorëheqje nga Ferizaj por fokusin e ka të kombëtarja 

Hendboll

Sahiti jep dorëheqje nga Ferizaj por fokusin e ka të kombëtarja 

Nga: K. G. Më: 22 mars 2023 Në ora: 12:44
Granit Sahiti

Granit Sahiti ka dhënë dorëheqja nga pozita e kryetrajnerit të Ferizajt (femrat).

Sipas tij, më shumë fokusin e ka të kombëtarja e Kosovës në hendboll  (femrat).

“Një ngarkesë që nuk po mund t’i rezistoj më, duke punuar me të gjitha Kategoritë në klub si dhe i angazhuar me Përfaqësuesen U19, me detyron që të lëshoj këtë pozitë dhe të vazhdoj të punoj me gjeneratat e reja të klubit.

Në korrik të këtij viti përfaqësojmë Kosovën në Kampionatin Evropian me U19 dhe me duhet t’i përkushtohem me gjithë qenien time Kombëtares”, thotë mes të tjera Sahiti në dorëheqjen e tij.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat