Rugova: Presim ta festojmë në Vushtrri titullin e tretë

Hendboll

Rugova: Presim ta festojmë në Vushtrri titullin e tretë

Më: 23 maj 2023 Në ora: 22:49
Albina Rugova

Skuadra e Istogut udhëton për në Vushtrri me synim për ta siguruar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll (femrat).

Istogu e ka fituar bindshëm ndeshjen e parë finale, ndërsa gjatë gjithë edicionit ka vetëm fitore.

Ndeshja e dytë e finales së plejofit luhet të mërkurën prej orës 19:00 në palestrën në Vushtrri.

Përballë Istogut do të jetë Vushtrria.

Te Istogu janë shumë optimiste para ndeshjes së dytë finale.

Kapitenja Albina Rugova ka folur me krenari për të arriturat e skuadrës.

“Skuadra është e përgatitur dhe të gjitha jemi të gatshme.

Presim të realizojmë synimin që e kemi, mbrojtjen e titullit të kampionit.

I kemi fituar të gjitha ndeshjet, kemi luajtur si ekip dhe mendoj që e kemi merituar plotësisht.

Presim ta festojmë titullin e tretë në histori të klubit nesër në Vushtrri.

Jam shumë e lumtur që klubi në të cilin jam rritur, sot është një prej më të suksesshmëve në Kosovë.

Për mua është kënaqësi dhe nder që jam kapitene e Istogut”, ka thënë Albina Rugova.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat