KH Trepça mburret me trofeun

Hendboll

KH Trepça mburret me trofeun

Më: 26 maj 2023 Në ora: 12:31
KH Trepça

Trepça e Mitrovicës e ka përmbyllur edicionin në mënyrën më të mirë, duke e fituar Kupën e Kosovës në hendboll.

Mitrovicasit ishin edhe në finale të play-off-it por nuk ia dolën të fitojnë titullin e kampionit të Kosovës, pasi që të dy ndeshjet i humbi nga Besa Famgas e Pejës.  

“Në mbyllje të një edicioni shumë të suksesshëm garues është koha të falënderojmë lojtarët dhe shtabin teknik.

I falënderojmë lojtarët që me angazhim shembullor dhe sjelljet sportive e kanë nderuar fanellën e rëndë të Trepçës. 
Që na kthyen te trofeu dhe te finalja e plejofit.

Që kontribuan që Trepça të ketë vendin e merituar në hartën sportive të Kosovës.

Kontributi i shtabit teknik është po ashtu i madh. 

Mbi të gjitha, skuadra qëndroi e bashkuar kur ishte më së vështiri dhe kjo meriton respekt nga të gjithë.

TREPÇA, familje e madhe”, shkruan në faqen e KH Trepçës,

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat