Istogu synon trofeun e radhës, Ferizaj ka plane të tjera

Hendboll

Istogu synon trofeun e radhës, Ferizaj ka plane të tjera

Më: 15 shtator 2023 Në ora: 23:20
Pamje nga një ndeshje

Me shumë interes pritet ndeshja mes hendbollisteve të Istogut dhe atyre të Ferizajt.

Istogu e Ferizaj takohen të shtunën prej orës 18:00 në palestrën “Minatori” në Mitrovicë në ndeshjen për Superkupën e Kosovës.

Ndeshja për Superkupë do të dëshmojë për forcën e skuadrave në kampionatin e ri, ndonëse kompletimi dhe komponimi i skuadrave do kohë.

Istogu ka fituar gjithë trofetë edicionin e kaluar dhe synon të vazhdojë me dominim

. Por ferizajaset synojnë të ndërpresin këtë dominim, duke nisur nga ndeshja e Superkupës. Të dy skuadrat kanë bërë ndryshime në përbërje, ndërsa adutët do t’i zbulojnë që nga ndeshja për Superkupë/

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat