Arjeta Imeraj synon që të lë gjurmë edhe në kombëtaren e Kosovës

Hendboll

Arjeta Imeraj synon që të lë gjurmë edhe në kombëtaren e Kosovës

Nga: K. G. Më: 20 shkurt 2024 Në ora: 16:38
Arjeta Imeraj në veprim

Hendbollistja e talentuar Arjeta Imeraj synon që të lë gjurmë edhe në kombëtaren e Kosovës U18.

Hendbollistja është anëtare e klubit “Jusuf Gërvalla” nga Deçani dhe e cila punon me elan të shtuar për të treguar veten në radhët e kombëtares. 

KHF “Jusuf Gërvalla” ka komplimentuar Arjetën për lojërat që po tregon dhe për ftesën që ka marrë në kombëtare. 

“Arjeta Imeraj, lojtarja e shquar e klubit tonë është në mesin e të përzgjedhurave të përfaqësueses së Kosovës për Kampionatin IHF Trophy Intercontinental në kategorinë U18, i cili do të mbahet në

Tashkent të Uzbekistanit prej 28 shkurtit deri më 3 mars. Arjeta dhe vajzat tjera do të luftojnë për biletën drejt Kampionatit Botëror, pas suksesit të treguar në Kampionatin Ballkanik.

Lojtaret e klubit tonë nuk do t’i mungojnë as Kampionatit Mesdhetar i cili mbahet në Podgoricë prej 25 shkurtit deri më 3 mars, ku Learta Gashi do të jetë po ashtu pjesë e përfaqësueses së Kosovës në kategorinë U16.

Rëndësia që kanë këto dy evente për karrierën e hendbollistëve është jashtëzakonisht e madhe andaj ne i përgëzojmë vajzat tona që ja dolën të jenë pjesë e përfaqësueses shtetërore dhe u urojmë shumë suksese!”, shkruan në faqen e KHF “Jusuf Gërvalla”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat