Shqetësimi i Kosovës para sfidës me Poloninë

Hendboll

Shqetësimi i Kosovës para sfidës me Poloninë

Nga: K. Goca Më: 28 mars 2024 Në ora: 19:19
Kosova

Shqetësimi është se Kosova nuk ka mbrojtje të duhur dhe pa mbrojtje të fortë nuk fitohet sfida me Poloninë.

Këtu duhet që të punohet shume dhe të ketë prurje të reja, lojtare meritore.

Hendbolliste luftarake e me zemër, sepse mbrojtja ta fiton edhe ndeshjen.

Deri me tash po flejnë në këtë aspekt dhe nëse dikush mendon se pa mbrojtje fitohet ndeshja, gabim e ka! Kosova çalon shumë në mbrojtje, këtë duhet ta ketë të qartë selektori Agron Shabani me bashkëpunëtorët e tij.

Polonia e di pikën më të dobët të Kosovës, e ajo është mbrojtja.

Fundja është përgjegjesi e selektorit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat