Besa e Pejës kampione në Ligën e Parë, promovohet në Superligë

Hendboll

Besa e Pejës kampione në Ligën e Parë, promovohet në Superligë

Më: 12 maj 2024 Në ora: 18:28
Besa e Pejës

Besa e Pejës është kampione në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll.

Hendbollistet e skuadrës pejane kanë fituar titullin pas një kampionati të fortë e interesant.

Besa kishte konkurrencë të fortë nga Verona e Vjosa, por triumfoi në fund. Verona përfundoi nënkampione dhe do të luaj në barazh për vend në Superligë.

Ndërkohë Besa promovohet në elitën e hendbollit kosovar për edicionin e ardhshëm garues, 2024/2025.

Kupa e kampionit, skuadrës së Besës i është dorëzuar të dielën. Dorëzimin e kupës e bënë kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri dhe komesari i garave të FHK-së, Isak Osmani.

Federata e Hendbollit e Kosovës e uron KHF Besën për suksesin e arritur dhe i dëshiron suksese në Superligë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat