Malisheva gjatë kësaj jave në zonën e verdhë

Kosova

Malisheva gjatë kësaj jave në zonën e verdhë

Më: 22 janar 2021 Në ora: 16:26
Malisheva

Komuna e Malishevë, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, prej sot ka kaluar në zonën e verdhë, apo zonë me rrezikshmëri mesatare të përhapjes së covid-19.

Orari i punës për operatorët ekonomik është nga 05:00 deri në ora 22:00.

Përfshi edhe marketet dhe gastronominë, ndërsa pas kësaj ore lejohen shërbimet e gastronomisë “merr me vete” ose me porosi.

Nuk ka kufizim të lëvizjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat