Ngjarjet më të rëndësishme që do të zhvillohen sot

Kosova

Ngjarjet më të rëndësishme që do të zhvillohen sot

Më: 23 janar 2021 Në ora: 08:09
Ilustrim

Për ditën e shtunë, në Kosovë janë planifikuar të zhvillohen pesë ngjarje.

– Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për media. (Zyrat e sindikatës në objektin e ish-Gërmisë, ora 11:00)

– Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” organizon konferencën e parë për media, në të cilën do të shpaloset plani i DNV-së për misionin vëzhgues të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit 2021. (Zyrat e Institutit Demokratik të Kosovës, ora 11:00) 

– Shoqata e transportit rrugor të udhëtarëve mban konferencë për media lidhur me pakënaqësitë e Shoqatës me mos përmbushjen e kërkesave të tyre nga ana e Qeverisë dhe mospërfshirjen e tyre në pakon e rimëkëmbjes ekonomike. (Objekti i Odës Ekonomike, ora 11:00)

– Federata e Karatesë e Kosovës, ndan çmimin “Karateisti më i Madh Mbarë shqiptar – Enver Idrizi”. (Swiss Diamond Hotel, ora 12:00)

– Mbahet Festivali i Dramës Shqipe “Talia e Flakës”. (Teatri i Qytetit në Gjilan, ora 16:30)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat