Ditë kryesisht me kthjellime dhe diell

Kosova

Ditë kryesisht me kthjellime dhe diell

Më: 2 mars 2021 Në ora: 07:18
Ilustrim

2.03 - Pas mëngjesit me ngrica të lehta, ditë kryesisht me kthjellime dhe diell.

3.03 - Kthjellët dhe me diell, gjatë ditës më butë.

4.03 - Më butë, kthjellët dhe me diell.

5.03 - Vransira dhe intervale me diell. Në mbrëmje shtim i vransirave me mundësi edhe për reshje të dobëta shiu.

Temperaturat gradualisht do të shënojnë rritje. Minimalet do të lëvizin nga -2C deri 0C, e maksimalet nga 9C rriten deri në 15C ditën e enjte.

Era do të fryj mesatare kryesisht nga krahu verior 3-10m/s.

Shtypja atmosferike në rritje të theksuar mbi vlera normale, e në pjesën e dytë të javës në rënie.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat