Nga e premta më shumë kthjellime dhe rritje e temperaturave

Kosova

Nga e premta më shumë kthjellime dhe rritje e temperaturave

Më: 23 mars 2021 Në ora: 07:01
Ilustrim

Mbetet ftohtë në ditët e ardhshme, me reshje të borës kohë pas kohe deri të mërkurën. Orëve të mëngjeist me ngrica. Nga e premta më shumë kthjellime dhe rritje e temperaturave.

23.03 - Ftohtë, kryesisht me vransira, paradite aty këtu me mundësi për reshje të dobëta bore. Ditën do të ketë edhe intervale me diell. Në vise malore reshjet e borës mund të jenë më të vazhdueshme. Gjatë mbrëmjes parashihen kthjellime.

24.03 - Në mëngjes shumë ftohtë. Ditën kryesisht me vransira, ku priten reshje të përziera shiu e bore, që më pas shndërrohen në reshje bore. Në vise malore priten vetëm reshje bore.

25.03 - Vransira dhe intervale me diell, pa të reshura. Në mëngjes shumë ftohtë.

26.03 - Në mëngjes mbetet ende ftohtë e me ngrica, ditën kryesisht me kthjellime.

Temperaturat minimale pësojnë rënie, që deri ditën e mërkurë ose të enjte zbresin edhe në -7C, e maksimalet gradualish shënojnë rritje 2C deri 4C, e ditën e premte edhe deri në 10C, e në fundjavë nga Dukagjini edhe deri në 15C.

Do të fryj erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 7-16m/s.

Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes, në pjesën e dytë të javës edhe mbi vlera normale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat