Haset shqiponja minjëngrënëse në Badovc

Kosova

Haset shqiponja minjëngrënëse në Badovc

Më: 31 maj 2021 Në ora: 23:15
Foto

Në Liqenin e Badovcit është hasur shqiponja Buteo Buteo.

Kjo shqiponjë njihet si shqiponjë minjëngrënëse.

Kjo shqiponjë ushqehet me minjë dhe zvarranikë, të cilat edhe janë pastruesit më të mëdhenj të terenit.

Ja pamjet:

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat