Moti për dy ditët e ardhshme

Kosova

Moti për dy ditët e ardhshme

Më: 23 shtator 2021 Në ora: 16:18
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat më të theksuara do të jenë për rreth relievit malor.

Temperaturat minimale do të shënojnë rënie të theksuara dhe do të jenë tipike vjeshtore.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat