Votat e mërgatës në Deçan, prin Bashkim Ramosaj

Kosova

Votat e mërgatës në Deçan, prin Bashkim Ramosaj

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 18:21
Bashkim Ramosaj

Në komunën e Deçanit kanë votuar 428 mërgimtarë. Më i votuari del të jetë kryetari aktual i kësaj komune, Bashkim Ramosaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i cili mori 235 vota nga 428 sa ishin në total.

I dyti pas Ramosajt është Hyri Dobrunaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës me 153 vota.

Orgest Tafili i Lëvizjes Vetëvendosje mori vetëm 35 vota nga mërgata e Deçanit.

Ndërsa Isa Elezaj që kandidoi si i pavarur mori katër vota kruse Ardiana Qorraj e PDK-së mori vetëm një votë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat