Vota të diasporës në Lipjan, Imri Ahmeti merr më së shumti

Kosova

Vota të diasporës në Lipjan, Imri Ahmeti merr më së shumti

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 20:14
Imri Ahmeti

Në Komunën e Lipjanit i pari me votat e diasporës ka dalë kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Imri Ahmeti me 95 vota.

Ndërsa, i dyti është Adnan Rrustemi i Lëvizjes Vetëvendosje me 69 vota, i treti radhitet Hyzer Rizani (PDK) me shtatë vota.

Ndërsa me asnjë votë është kandidati i AAK-së, Bashkim Budakova.

Në rezultatin e rregullt këtë komunë e ka fituar Ahmeti i LDK-së me 14,412 vota, ndërsa i dyti është Rrustemi me 5,861 vota.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat