Nesër mot i vranët

Kosova

Nesër mot i vranët

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 16:27
Foto ilustrim

Të dielën pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në pjesën veriperëndimore të Dukagjinit parashihen riga lokale shiu.

Kurse temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

Gjithashtu do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat