Ja kur do të rifillojë puna në qendrat e vaksinimit

Kosova

Ja kur do të rifillojë puna në qendrat e vaksinimit

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 23:04
Qendër e vaksinimit

Komiteti për vaksinim anti COVID në kuadër të Ministrisë së Shëndetësisë ka marrë vendim që nga nga ky vikend të rifillojë puna në qendrat e vaksinimit.

Mësohet se vendimi do të mbetet së zbatuari deri në një vendim tjetër.

Po ashtu, disa nga qendrat e vaksinimit në vend do të punojnë me orar tetë orësh, nga ora 08:00 deri në ora 16:00.

Qendrat e vaksinimit do të punojnë edhe gjatë vikendeve pas në kohe të gjatë të pauzës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat