Mjeku nga Drenasi i shkruan letër Ramiz Lladrovcit, publikon foto duke ndezur stufën

Kosova

Mjeku nga Drenasi i shkruan letër Ramiz Lladrovcit, publikon foto duke ndezur stufën

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 10:57
Halit Bujupi

Mjeku nga Drenasi, Halit Bujupi, i ka shkruar letër publike kryetarit të kësaj komune, Ramiz Lladrovci, ku i tregon për gjendjen e vështirë që gjendet shëndetësia në këtë komunë.

Mjeku ka publikuar një foto duke ndezur stufën dhe i thotë Lladrovcit se nuk është kjo punë e tij, andaj kërkon që kushtet e punës të përmirësohen.

Postimi i mjekut:

Letër publike Ramiz Lladrovci .

I nderuar kryetar së pari të uroj zgjedhjen për herë të tretë si kryetar i Komunës së Drenasit.

Për gjendjen në shëndetësi dhe problemet e saj i kam shprehur disa herë në menyrë publike dhe në menyrë zyrtare.

Deshta të tregoj se mjeku nuk është i obliguar të ndez stufën dhe të kujdeset për mirëmbajtjen e objetit shëndetësor.

Deshta tē tregoj që vartesit e tu e kanë shkelur ligjin e punës , ligjin e shëndetësis dhe kontratat e punës.

Do të kërkoja të marresh masa se unë besoj në drejtësi dhe kauzen të cilen keni ngritur gjatë tërë fushates për drejtësi dhe barazi para ligjit.

Mjeku edhe më ligj është i obliguar të i ketë të gjitha kushtet e punës konform ligjeve të Republikes së Kosovës për të cilen kanë sakrifikuar shumë breza.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat