Parashikimi i motit për javën e fundit të vitit 2021

Kosova

Parashikimi i motit për javën e fundit të vitit 2021

Më: 26 dhjetor 2021 Në ora: 16:28
Foto ilustrim

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës sot ka informuar se java e fundit e dhjetorit do të karakterizohet me mot të vranët dhe me intervale me diell.

Sipas parashikimeve, në viset e ulëta parashihen riga shiu kohë pas kohe, kurse në viset e larta kodrinoro-malore parashihen reshje të dobëta bore.

Në fushat termike parashihen rritje të lehta në të dy vlerat ekstreme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-11 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga juglindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-7 m/s.”, ka informuar IHMK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat