Kjo është gjendja e pacientëve me Covid në spitale

Kosova

Kjo është gjendja e pacientëve me Covid në spitale

Më: 6 janar 2022 Në ora: 10:03
Foto ilustrim

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim mjekësor janë 5 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 20 të tjerë post-Covid.

Me oksigjeno-terapi janë 7 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë duke u trajtuar 2 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 2 pacientë Klinika e Pulmologjisë, 17 pacientë post-covidMjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 2 pacientëSpitali i Prizrenit, 1 pacientSpitali i Pejës, 2 pacientë Spitali i Gjakovës, 1 pacient.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat