Shi e borë, parashikimi i motit për nesër

Kosova

Shi e borë, parashikimi i motit për nesër

Më: 8 janar 2022 Në ora: 16:21
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në Kosovë do të ketë riga shiu dhe bore.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ndërmjet 3-4 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ndërmjet 3-4 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet në njoftim.

Image
Parashikimi i motit
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat