Vdekja e 22 vjeçares nga Prizreni, familja Kryeziu ia fal gjakun familjes Gashi

Kosova

Vdekja e 22 vjeçares nga Prizreni, familja Kryeziu ia fal gjakun familjes Gashi

Më: 26 janar 2022 Në ora: 12:49
Foto nga vendi i ngjarjes

Sot është arritur që të pajtohen dy familje.

Familja Kryeziu nga Medveci i Prizrenit ia fali gjakun familjes Gashi nga fshati Sopniq, Komuna e Rahovecit.

Sot familjet ia zgjatën dorën njëra tjetrës.

Image
Foto nga vendi i ngjarjes

Rasti ka ndodhur me 18 korrik 2021, në një aksident në komunikacioni, i cili ndodhi afër Fabrikës se Bllokave në Landovicë, ku për pasojë mbet e vdekur, Sonita Kryeziu 22 vjeqe, dhe mbetën të lënduar dhe katër persona të tjerë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat