4397 qytetarë vaksinohen në 24 orët e fundit

Kosova

4397 qytetarë vaksinohen në 24 orët e fundit

Më: 29 janar 2022 Në ora: 15:20
Ilustrim

Në 24 orët e fundit në Kosovë kundër Covid-19 janë vaksinuar 4397 qytetarë.

Këto të dhëna janë bërë të ditura nga raporti 24 orësh i Ministrisë së Shëndetësisë.

Sipas MSh-së, deri më tani me dozën e parë janë vaksinuar 893 mijë e 232 qytetarë, derisa më të parën 804 mijë e 801.

Kurse, gjithsej deri më tani janë administruar 1 milion e 773 mijë e 577 doza të vaksinave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat