Mot i vranët, intervale me diell dhe riga shiu

Kosova

Mot i vranët, intervale me diell dhe riga shiu

Më: 16 mars 2022 Në ora: 06:37
Foto ilustrim

Në Kosovë, sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës thuhet se vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet minus njeri deri në një gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12 deri në 14 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat