Bie interesimi, vaksinohen vetëm 423 qytetarë

Kosova

Bie interesimi, vaksinohen vetëm 423 qytetarë

Më: 19 mars 2022 Në ora: 15:40
Ilustrim

Numri i qytetarëve të Kosovës që po vaksinohen kundër Covid-19 ditëve të fundit ka rënë dukshëm.

Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë vaksinuar vetëm 423 qytetarë.

Ky numër i vogël ka disa javë që po ndodhë.

Edhe pse institucionet e shëndetësisë po kërjkojnë që të vaksinohen qytetarët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat