​Memli Krasniqi në Kaçanik: Qeveria të mos penalizojë komunat e udhëhequra nga opozita

Kosova

​Memli Krasniqi në Kaçanik: Qeveria të mos penalizojë komunat e udhëhequra nga opozita

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 18:57
​Memli Krasniqi dhe Besim Ilazi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, sot gjatë një vizite në Kaçanik, tha se është shqetësuese që komunat e Kosovës në përgjithësi, e ato që udhëhiqen nga opozita në veçanti, janë duke u neglizhuar dhe penalizuar nga Qeveria Kurti.

Ai pas takimit me kryetarin e Kaçanikut Besim Ilazi, tha se një neglizhencë të tillë po e vërejnë nga vizitat e rregullta që po iu bëjnë komunave të ndryshme.

“Kaçaniku është nga shembujt jo të mirë të Qeverisë, e cila si komunë po hyn në vitin e katërt që asnjë projekt nuk e ka marrë nga niveli qendror. Unë besoj që kryeministri Kurti dhe ministrat e tij duhet ta ndërrojnë këtë qasje. Zgjedhjet kanë përfunduar dhe kryetarët në detyrë janë kryetarë të të gjithë qytetarëve. Prandaj, kjo neglizhencë e tij duhet të merr fund. Përndryshe, Albin Kurti është duke e mbajtur vetëm një premtim, atë që i ftonte qytetarët të votonin për kandidatët e tij, sepse, nëse fitojnë kandidatët tjerë, ai si kryeministër nuk do t’u ndihmoj. E kjo po shihet qartazi tanimë”, tha Krasniqi. 

Ndërsa, kryetari i Kaçanikut, Besim Ilazi falënderoi Memli Krasniqin për vizitën dhe mbështetjen në të gjitha projektet që po realizohen në të mirë të qytetarëve.

“Komuna jonë, nuk e ka mbështetjen e nivelit qendror. Po hyjmë në vitin e katërt që nuk e kemi asnjë projekt të ri nga niveli qendror dhe tashmë ky është një shqetësim edhe i qytetarëve”, ka thënë Ilazi.

Gjatë kësaj vizite, kryetari Krasniqi vizitoi palestrën e re sportive, sallën e edukatës fizike në shkollën “7 shtatori”, trotuarin në Stagovë dhe projekte të tjera që po ndodhin aktualisht nga buxheti komunal. 

Vizita e sotme në Kaçanik është në kuadër të vizitave që kryetari i PDK-së po zhvillon nëpër komunat e Kosovës, për të mbështetur të gjithë kryetarët në implementimin e projekteve në të mirë të qytetit dhe qytetarëve pa dallim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat