Nesër mot i nxehtë, java e ardhshme me shi e bubullima

Kosova

Nesër mot i nxehtë, java e ardhshme me shi e bubullima

Më: 6 gusht 2022 Në ora: 22:42
Ilustrim

Mbi vendin tonë edhe të dielën do të mbajë mot i nxehtë, por me mundësi për rrebeshe shiu e bubullima në orët e pasdites. 

Të dielën (nesër) temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-33 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.

Sipas Weather Prishtina mot i paqëndrueshëm me periudha shiu dhe bubullima, pritet ditëve të para të javës së ardhshme.

Ditën e martë reshjet edhe mund të marrin veçori të stuhive me shi, erë e breshër.

Temperaturat në rënie, minimalet luhaten ndërmjet 15C e 18 gradë Celsius, kurse maksimalet nga 33 gradë Celsius ditën e ditën e diel, zbresin edhe deri në 27C ditën e mërkurë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat