Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19

Kosova

Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 07:52
Foto ilustrim

Situata me virusin COVID-19 në Kosovë po vazhdon të jetë e njëjtë.

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 930 raste të reja me COVID-19.

Gjatë këtyre 24 orëve, ka pasur 1 rast të vdekjes, ndërsa lajmi i mirë është se janë shëruar afër 1,500 pacientë.

Megjithatë, shqetësuese mbetet përqindja e lartë e pozitivitetit të rasteve dhe numri i rasteve aktive në Kosovë.

Sa i përket vaksinimit, në 24 orët e fundit janë vaksinuar vetëm 65 persona, ndërsa numri i rasteve aktive mbetet i lartë, 8,702. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat