Parashikimi i motit për sot

Kosova

Parashikimi i motit për sot

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 06:28
Foto ilustrim

Do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe mundësi për reshje shiu.

"Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s", njofton IHMK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat