FSK largon 143 mjete shpërthyese që datonin nga Lufta e Parë Botërore

Kosova

FSK largon 143 mjete shpërthyese që datonin nga Lufta e Parë Botërore

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 21:12
FSK largon 143 mjete shpërthyese

FSK largon 143 mjete shpërthyese që datonin nga Lufta e Parë Botërore.

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka njoftuar se janë larguar 143 mjete shperthyese në lagjen Dardania në Pejë.

Sipas njoftimit mjetet e gjetura datojnë nga Lufta e Parë Botërore dhe janë larguar për dy ditë.

“Ekipet e EOD-së të Forcës së Sigurisë së Kosovës të asistuara nga Policia e Kosovës dhe ekipi i EOD-së së KFOR-it Zviceran kanë larguar 143 mjete shpërthyese nga afërsia e nënstacionit elektrik ‘Peja 2’ në lagjen Dardania në Pejë”- thuhet në njoftim.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat