Parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim

Kosova

Parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 17:49
Foto ilustrim

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në dy ditët në vazhdim do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

Në njoftimin e tyre bëhet e ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat ditën e shtune vende-vende mund të sjellin shi ta karakterit lokal.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat