Abdixhiku bën homazhe në Podujevë: Duke nderuar të shkuarën ndërtojmë të ardhmen

Kosova

Abdixhiku bën homazhe në Podujevë: Duke nderuar të shkuarën ndërtojmë të ardhmen

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 18:51
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka bërë homazhe te Kompleksi Memorial “Zahir Pajaziti” në Orllan të Podujevës dhe te Kompleksi Memorial “Baza e parë e UÇK-së”.

Bashkë me Abdixhikun ishte edhe kryetari i degës së LDK-së në Podujevë, Ekrem Hyseni dhe deputetë të partisë nga rajoni i Llapit.

Së bashku vizituan edhe familjen e heroit Zahir Pajaziti.

Abdixhiku theksoi se nderimi për ata që dhanë jetën për liri e pavarësi është i përhershëm, ku shtoi se duke nderuar të shkuarën, ndërtojmë të ardhmen e një Kosove të zhvilluar që e meritojmë të gjithë.

Abdixhiku të enjten do të takojë edhe strukturat dhe simpatizantët e LDK-së në Podujevë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat