Mot i vranët, vende-vende me shi

Kosova

Mot i vranët, vende-vende me shi

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 07:10
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë këtyre dy ditëve do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat vende-vende mund të sjellin shi ta karakterit lokal.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat