37 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Kosova

37 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 07:32
Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se 37 raste aktive me coronavirus janë në Kosovë.

MSH njofton se në 24 orët e kaluara janë shëruar 10 persona, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,199.

Ministria po ashtu njofton se në këtë periudhë raportuese janë vaksinuar 34 persona.

Ndërkaq nga fillimi i procesit janë administruar 1,836,166 doza të vaksinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat